  • CM02X5R472K16AH
CM02X5R472K16AH
advertisement
Manufacturer No:
CM02X5R472K16AH
HK JDW NO:
428-CM02X5R472K16AH
Datasheet:
CM02X5R472K16AH
Description:
CM 4700pF 16V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Quantity:
In Stock : 10387
Step5Bar-code shipping tag
CM02X5R472K16AH
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    4700pF
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm