  • CM1011R-254
CM1011R-254
advertisement
Manufacturer No:
CM1011R-254
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-CM1011R-254
Package:
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
CMC 250UH 10A 2LN TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CM1011R-254
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    CM1011R
  • Size / Dimension
    1.098Lx1.098W 27.90mmx27.90mm
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • HTS Code
  • Number of Functions
    2
  • Inductance
    250 μH
  • Current
    10A
  • Filter Type
    DATA LINE FILTER
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    6mOhm
  • Inductance @ Frequency
    250μH @ 1kHz
  • Height
    18.5674mm