  • CM200C-32.768KDZF-UT
CM200C-32.768KDZF-UT
advertisement
Manufacturer No:
CM200C-32.768KDZF-UT
Manufacturer:
Citizen Finetech Miyota
HK JDW NO:
3215-CM200C-32.768KDZF-UT
Package:
SMD/SMT
Description:
Quantity:
In Stock : 6613
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CM200C-32.768KDZF-UT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    4
  • Tolerance
    0.002%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • Frequency
    32.768kHz
  • Frequency Stability
    20 ppm
  • Operating Frequency
    0.032768MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Frequency Tolerance
    0.002%
  • Drive Level
    1 µW
  • Aging
    3 PPM/FIRST YEAR
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Height
    2.4mm
  • Length
    7.9mm
  • Width
    3.7mm