  • CM309S-16.384MABJTR
CM309S-16.384MABJTR
advertisement
Manufacturer No:
CM309S-16.384MABJTR
Manufacturer:
Citizen Finetech Miyota
HK JDW NO:
3215-CM309S-16.384MABJTR
Package:
SMD/SMT
Step5Bar-code shipping tag
CM309S-16.384MABJTR
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Cut Tape
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • HTS Code
  • Frequency
    16.384MHz
  • Operating Temperature (Max)
    60°C
  • Physical Dimension
    L12.5XB4.6XH3.7 (mm)/L0.492XB0.181XH0.146 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -10°C
  • Operating Frequency
    16.384MHz
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Drive Level
    100 µW
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Series Resistance
    50Ohm
  • Height
    3.7mm