  • CM5441Z161B-10
CM5441Z161B-10
advertisement
Manufacturer No:
CM5441Z161B-10
Manufacturer:
Laird
HK JDW NO:
9815-CM5441Z161B-10
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
CHOKE COM MODE ULTRA HC 160 OHMS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CM5441Z161B-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CM
  • Size / Dimension
    0.540" L x 0.410" W (13.72mm x 10.41mm)
  • Part Status
    Active
  • Family
    Common Mode Chokes
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.3 mOhm
  • Current Rating (Max)
    75A
  • Impedance @ Frequency
    160 Ohm @ 100MHz
  • Height (Max)
    0.610" (15.49mm)