  • CMF5510K200BHR6
CMF5510K200BHR6
advertisement
Manufacturer No:
CMF5510K200BHR6
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CMF5510K200BHR6
Package:
Axial
Datasheet:
CMF5510K200BHR6
Description:
10.2kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMF5510K200BHR6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    34 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CMF
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    10.2kOhms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    7.0612mm
  • Width
    2.29mm