  • CMF6545K300FKEK70
CMF6545K300FKEK70
advertisement
Manufacturer No:
CMF6545K300FKEK70
HK JDW NO:
873-CMF6545K300FKEK70
Datasheet:
CMF6545K300FKEK70
Description:
FIXED RESISTOR, 45.3kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF6545K300FKEK70
    Select All
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Working Voltage
    500V
  • Lead Diameter
    0.64 mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    45.3kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Film
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, PRECISION
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Max Power Dissipation
    1.5W