  • CMF7049K900FKRE
CMF7049K900FKRE
advertisement
Manufacturer No:
CMF7049K900FKRE
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CMF7049K900FKRE
Package:
Axial
Datasheet:
CMF7049K900FKRE
Description:
49.9kOhms, 1.75W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF7049K900FKRE
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    49.9kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1.75W
  • Max Power Dissipation
    1.75W
  • Length
    14.2748mm
  • Width
    4.57mm