  • CMLE061E-4R7MS
CMLE061E-4R7MS
advertisement
Manufacturer No:
CMLE061E-4R7MS
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
HK JDW NO:
216-CMLE061E-4R7MS
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMLE061E-4R7MS
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    3.5A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    4.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    84mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    4.5A
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CMLE061E
  • Size / Dimension
    0.270Lx0.255W 6.86mmx6.47mm
  • Tolerance
    ±20%