  • CMLS136E-1R0MS
CMLS136E-1R0MS
advertisement
Manufacturer No:
CMLS136E-1R0MS
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
HK JDW NO:
216-CMLS136E-1R0MS
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 14642
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMLS136E-1R0MS
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    CMLS136E
  • Size / Dimension
    0.530Lx0.496W 13.45mmx12.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    29A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    2.15mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    50A
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm