  • CMPZDA12V TR PBFREE
CMPZDA12V TR PBFREE
advertisement
Manufacturer No:
CMPZDA12V TR PBFREE
HK JDW NO:
154-CMPZDA12V TR PBFREE
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Description:
DIODE ZENER ARRAY 12.05V SOT23
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMPZDA12V TR PBFREE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Configuration
    1 Pair Common Anode
  • Power Dissipation-Max
    0.35W
  • Diode Type
    ZENER DIODE
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 8V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    350mW
  • Impedance-Max
    250Ohm
  • Reference Voltage
    12V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    12.05V
  • Voltage Tol-Max
    5.4%
  • Working Test Current
    5mA
  • Dynamic Impedance-Max
    25Ohm