  • CMQ23496-91RTNM
CMQ23496-91RTNM
advertisement
Manufacturer No:
CMQ23496-91RTNM
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-CMQ23496-91RTNM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMQ23496-91RTNM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Feature
    Cable - 91mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    RP-TNC Male (4)
  • Applications
    WLAN
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Power - Max
    10W
  • Gain
    6.3dBi
  • Frequency Range
    2.3GHz~2.7GHz 4.9GHz~5.95GHz
  • RF Family/Standard
    WiFi
  • Antenna Type
    Dome
  • VSWR
    1.8
  • Number of Bands
    2
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz SHF f > 4GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.5GHz 5.4GHz
  • Height
    32.004mm
  • Height (Max)
    1.260 32.00mm