  • CMR03F121GOYR
CMR03F121GOYR
advertisement
Manufacturer No:
CMR03F121GOYR
HK JDW NO:
192-CMR03F121GOYR
Package:
Radial
Datasheet:
CMR03F121GOYR
Purchasing and Inquiry
CMR03F121GOYR Overview
Pitch at the terminals is measured as 3mm.Due to its 0.272Lx0.161W 6.90mmx4.10mm size/dimension, it allows for high reliability.Temperature coefficients 0/+70ppm/Cel ppm/°C are set with the part.When operating the device, it is recommended that the voltage be set to -55°C~125°C.
CMR03F121GOYR Features
a 3mm terminal pitch
its size/dimension is 0.272Lx0.161W 6.90mmx4.10mm
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
CMR03F121GOYR Applications
  • MRI Coils
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Lasers
  • Power Amplifiers
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • CATV
  • RF Power Amplifiers
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • RF Instruments
  • Plasma generators
Step5Bar-code shipping tag
CMR03F121GOYR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Length
    6.9mm
  • Width
    3.3mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CMR
  • Size / Dimension
    0.272Lx0.161W 6.90mmx4.10mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • HTS Code
  • Capacitance
    120pF
  • Terminal Pitch
    3mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39001
  • Lead Spacing
    0.118 3.00mm
  • Size Code
    2713
  • Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm