  • CMR03F221GOYM
CMR03F221GOYM
advertisement
Manufacturer No:
CMR03F221GOYM
HK JDW NO:
192-CMR03F221GOYM
Package:
Radial
Datasheet:
CMR03F221GOYM
Purchasing and Inquiry
CMR03F221GOYM Overview
A part's terminal pitch is measured as 3mm.A 0.272Lx0.150W 6.90mmx3.80mm dimension and a size/dimension of 0.272Lx0.150W 6.90mmx3.80mm ensure reliability.A high efficiency is achieved when the rated (DC) voltage (URdc) is maintained at 50V.Parts with 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficients are pre-set.This electronic part has a voltage rating of 50V.During operation, it is recommended that the device remain at -55°C~125°C.
CMR03F221GOYM Features
a 3mm terminal pitch
its size/dimension is 0.272Lx0.150W 6.90mmx3.80mm
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 50V
CMR03F221GOYM Applications
  • Plasma generators
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • CATV
  • MRI Coils and Generators
  • RF Medical Equipment
  • Power Amplifiers
  • MRI Coils
  • RF Instruments
  • Mobile Radio
  • Tuned LCR Circuits
Step5Bar-code shipping tag
CMR03F221GOYM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Series
    CMR
  • Size / Dimension
    0.272Lx0.150W 6.90mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Terminal Pitch
    3mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39001
  • Lead Spacing
    0.118 3.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2715
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm
  • Length
    6.9mm
  • Width
    3.8mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C