  • CMR03F301GOYP
CMR03F301GOYP
advertisement
Manufacturer No:
CMR03F301GOYP
HK JDW NO:
192-CMR03F301GOYP
Datasheet:
CMR03F301GOYP
Purchasing and Inquiry
CMR03F301GOYP Overview
Pitch is measured at the terminals of the part 3mm.Despite its size/dimension being 0.272Lx0.169W 6.90mmx4.30mm, it guarantees high reliability.The rated (DC) voltage (URdc) should be maintained at 50V for high efficiency.With the part, temperature coefficients of 0/+70ppm/Cel ppm/°C are pre-set.50V is the voltage rating of this electronic part.Keeping the device at -55°C~125°C during operation is recommended.
CMR03F301GOYP Features
a 3mm terminal pitch
its size/dimension is 0.272Lx0.169W 6.90mmx4.30mm
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 50V
CMR03F301GOYP Applications
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Plasma generators
  • CATV
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • RF Power Amplifiers
  • RF Medical Equipment
  • Power Amplifiers
  • Lasers
  • Tuned LCR Circuits
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
Step5Bar-code shipping tag
CMR03F301GOYP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.272Lx0.169W 6.90mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    300pF
  • Terminal Pitch
    3mm
  • Lead Spacing
    0.118 3.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2717
  • Height Seated (Max)
    0.228 5.80mm
  • Length
    6.9mm
  • Width
    4.3mm