  • CMR07F133JODP
CMR07F133JODP
advertisement
Manufacturer No:
CMR07F133JODP
HK JDW NO:
192-CMR07F133JODP
Package:
Radial
Datasheet:
CMR07F133JODP
Description:
CMR Series 0.013μF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CMR07F133JODP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CMR
  • Size / Dimension
    0.811Lx0.370W 20.60mmx9.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.013μF
  • Terminal Pitch
    10.8mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39001
  • Lead Spacing
    0.425 10.80mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    8137
  • Height Seated (Max)
    0.890 22.60mm
  • Length
    20.6mm
  • Width
    9.4mm