  • CMR07F912FODM
CMR07F912FODM
advertisement
Manufacturer No:
CMR07F912FODM
HK JDW NO:
192-CMR07F912FODM
Datasheet:
CMR07F912FODM
Description:
CMR Series 9100pF Mica Capacitor ±1% Bulk -55°C~125°C Through Hole 70 ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CMR07F912FODM
    12 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    CMR
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.791Lx0.331W 20.10mmx8.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    9100pF
  • Depth
    8.4mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-39001
  • Lead Pitch
    10.8mm
  • Lead Spacing
    0.425 10.80mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Lead Diameter
    1 mm
  • Size Code
    7933
  • Height
    22.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.882 22.40mm