  • CMR08F823JPAP
CMR08F823JPAP
advertisement
Manufacturer No:
CMR08F823JPAP
HK JDW NO:
192-CMR08F823JPAP
Datasheet:
CMR08F823JPAP
Description:
CMR Series 0.082μF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~150°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CMR08F823JPAP
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    1.480Lx0.461W 37.60mmx11.70mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.082μF
  • Terminal Pitch
    26.7mm
  • Lead Spacing
    1.051 26.70mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height Seated (Max)
    0.917 23.30mm
  • Length
    37.6mm
  • Width
    11.7mm