  • CMS20CME10K00JE
CMS20CME10K00JE
advertisement
Manufacturer No:
CMS20CME10K00JE
HK JDW NO:
895-CMS20CME10K00JE
Package:
Datasheet:
CMS20CME10K00JE
Description:
RES CAP BLEEDER 10K OHM 5% 20W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMS20CME10K00JE
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Capacitor, 28.6mm Pitch
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    CMS
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±260ppm/°C
  • Type
    Bleeder, Capacitor
  • Resistance
    10kOhms
  • Composition
    Wirewound
  • Applications
    Capacitor Discharge
  • Power (Watts)
    20W
  • Max Power Dissipation
    20W