  • CMT-ST-108-0430
CMT-ST-108-0430
advertisement
Manufacturer No:
CMT-ST-108-0430
Manufacturer:
Parker Chomerics
HK JDW NO:
599-CMT-ST-108-0430
Package:
Datasheet:
Description:
COPPER MASK TAPE 0.430" STD TACK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMT-ST-108-0430
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    Tin-Plated Copper Foil
  • Shape
    Circular
  • Mfr
    Parker Chomerics
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 82°C
  • Series
    CHO-MASK? II
  • Type
    Shielding Tape
  • Shelf Life
    24 Months
  • Adhesive
    Acrylic, Conductive
  • Storage/Refrigeration Temperature
  • Shelf Life Start
    Date of Shipment
  • Length
    323.983' (98.75m)
  • Width
    0.429" (10.90mm)
  • Thickness - Overall
    0.003" (0.08mm)