  • CMT3-3-12L
CMT3-3-12L
advertisement
Manufacturer No:
CMT3-3-12L
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-CMT3-3-12L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMT3-3-12L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 hour ago)
  • Mounting Type
    THROUGH HOLE MOUNT
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Packing Method
    TRAY
  • Number of Functions
    2
  • Approval Agency
    UL
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    L43.2XB24.1XH43.2 (mm)/L1.701XB0.949XH1.701 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    3000 µH
  • Filter Type
    DATA LINE FILTER
  • Rated Current
    12A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.022Ohm
  • Height
    43.2mm
  • Length
    43.2mm
  • Width
    24.1mm