  • CP10.241-M1
CP10.241-M1
advertisement
Manufacturer No:
CP10.241-M1
Manufacturer:
PULS, LP
HK JDW NO:
609-CP10.241-M1
Package:
Datasheet:
CP10.241-M1
Description:
Quantity:
In Stock : 9934
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CP10.241-M1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Series
    DIMENSION CP (240W)
  • Size / Dimension
    4.61Lx1.54W x 4.88 H 117.0mmx39.0mmx124.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, IP20, PFC
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Industrial, ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    240W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cULus, cURus
  • Efficiency
    95.2%
  • Voltage - Isolation
    500V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC 110V~150VDC