  • CP210-2N4416-CT20
CP210-2N4416-CT20
advertisement
Manufacturer No:
CP210-2N4416-CT20
HK JDW NO:
154-CP210-2N4416-CT20
Package:
Die
Datasheet:
CP210-2N4416-CT20
Description:
TRANS JFET NCH 1=20PCS
Step5Bar-code shipping tag
CP210-2N4416-CT20
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Die
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2013
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • FET Type
    N-Channel
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    4pF @ 15V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    30V
  • Input Capacitance
    4pF
  • Current - Drain (Idss) @ Vds (Vgs=0)
    5mA @ 20V
  • Voltage - Cutoff (VGS off) @ Id
    6V @ 1nA
  • Voltage - Breakdown (V(BR)GSS)
    30V