  • CP216-2N4393-CT20
CP216-2N4393-CT20
advertisement
Manufacturer No:
CP216-2N4393-CT20
HK JDW NO:
154-CP216-2N4393-CT20
Package:
Die
Datasheet:
CP216-2N4393-CT20
Description:
JFET N-CH SWITCH CHOPPER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CP216-2N4393-CT20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Die
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • FET Type
    N-Channel
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    14pF @ 20V
  • Voltage - Cutoff (VGS off) @ Id
    500mV @ 50V
  • Voltage - Breakdown (V(BR)GSS)
    40V
  • Resistance - RDS(On)
    100Ohms
  • Current Drain (Id) - Max
    5mA