  • CPD250-4530G
CPD250-4530G
advertisement
Manufacturer No:
CPD250-4530G
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-CPD250-4530G
Quantity:
In Stock : 6470
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPD250-4530G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Compact PCI®
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Melcher CPD (250W)
  • Size / Dimension
    6.40Lx1.60W x 5.07 H 162.5mmx40.6mmx128.7mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    250W
  • Number of Outputs
    4
  • Approval Agency
    CE, CSA, cUL, EN, TUV, UL
  • Efficiency
    82.2%
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    40A 40A 5.5A 2A
  • Voltage - Output 2
    3.3V
  • Voltage - Output 3
    12V