  • CPDER24V0U-HF
CPDER24V0U-HF
advertisement
Manufacturer No:
CPDER24V0U-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-CPDER24V0U-HF
Package:
0503 (1308 Metric)
Datasheet:
CPDER24V0U-HF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPDER24V0U-HF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0503 (1308 Metric)
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • JESD-30 Code
    R-PBCC-N2
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    26.5V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    3A 8/20μs
  • Clamping Voltage
    50V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    24V
  • Peak Pulse Current
    3A
  • Reverse Standoff Voltage
    24V
  • Peak Pulse Power
    150W
  • Unidirectional Channels
    1
  • Capacitance @ Frequency
    35pF @ 1MHz