  • CPDF12V-HF
CPDF12V-HF
advertisement
Manufacturer No:
CPDF12V-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-CPDF12V-HF
Package:
1005 (2512 Metric)
Datasheet:
CPDF12V-HF
Description:
Quantity:
In Stock : 1113
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPDF12V-HF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Clamping Voltage
    15V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    12V
  • Peak Pulse Current
    5A
  • Reverse Standoff Voltage
    12V
  • Peak Pulse Power
    25W
  • Bidirectional Channels
    1
  • Capacitance @ Frequency
    12pF @ 1MHz
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1005 (2512 Metric)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    13V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    1A 8/20μs
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    25V