  • CPL-5536-20-29M-79
CPL-5536-20-29M-79
advertisement
Manufacturer No:
CPL-5536-20-29M-79
HK JDW NO:
157-CPL-5536-20-29M-79
Package:
Module
Datasheet:
Description:
2.92MM COUPLER 20 DB 6-40 GHZ
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPL-5536-20-29M-79
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Module
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Frequency
    6GHz~40GHz
  • Power - Max
    20W
  • RF/Microwave Device Type
    DIRECTIONAL COUPLER
  • Insertion Loss
    1.3dB
  • Coupler Type
    Standard
  • Coupling Factor
    20dB
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
3060A
3060A
3060A