  • CPL15R0400JE143
CPL15R0400JE143
advertisement
Manufacturer No:
CPL15R0400JE143
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CPL15R0400JE143
Package:
Axial
Datasheet:
CPL15R0400JE143
Description:
40mOhms, 15W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CPL15R0400JE143
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CPL
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.875Lx0.500W 47.63mmx12.70mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Active
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    40mOhms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    15W
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Length
    47.625mm
  • Width
    12.7mm