  • CPPV7-A7BP-159.375
CPPV7-A7BP-159.375
advertisement
Manufacturer No:
CPPV7-A7BP-159.375
Manufacturer:
Cardinal Components Inc.
HK JDW NO:
151-CPPV7-A7BP-159.375
Package:
6-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPPV7-A7BP-159.375
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CPPV7
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    159.375MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    50mA
  • Max Supply Current
    50mA
  • Height
    1.8034mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm