  • CPR0527R00KE31
CPR0527R00KE31
advertisement
Manufacturer No:
CPR0527R00KE31
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CPR0527R00KE31
Package:
Radial
Datasheet:
CPR0527R00KE31
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 27Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPR0527R00KE31
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    SNAP-IN
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CPR
  • Size / Dimension
    1.060Lx0.375W 26.92mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    27Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Fireproof
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Lead Spacing
    14.99mm
  • Height
    9.144mm
  • Height Seated (Max)
    0.360 9.14mm