  • CPR10R8200KE10
CPR10R8200KE10
advertisement
Manufacturer No:
CPR10R8200KE10
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CPR10R8200KE10
Package:
Radial
Datasheet:
CPR10R8200KE10
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPR10R8200KE10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Supplier Device Package
    Radial Lead
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    CPR
  • Size / Dimension
    1.888Lx0.375W 47.96mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    820mOhms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    10W
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Height
    9.144mm
  • Height Seated (Max)
    0.360 9.14mm
  • Length
    47.9552mm
  • Width
    9.525mm