  • CPR20150R0KE6630
CPR20150R0KE6630
advertisement
Manufacturer No:
CPR20150R0KE6630
HK JDW NO:
873-CPR20150R0KE6630
Datasheet:
CPR20150R0KE6630
Description:
FIXED RESISTOR, 150Ohm, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
CPR20150R0KE6630
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    SNAP-IN
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -65°C~225°C
  • Size / Dimension
    2.461Lx0.492W 62.51mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Construction
    Rectangular
  • Height
    12.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.531 13.50mm