  • CR-06FL7--13R3
CR-06FL7--13R3
advertisement
Manufacturer No:
CR-06FL7--13R3
Manufacturer:
Viking Tech
HK JDW NO:
858-CR-06FL7--13R3
Package:
1206
Datasheet:
CR-06FL7--13R3
Description:
13.3Ohm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CR-06FL7--13R3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    13.3Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Depth
    1.55mm
  • Height
    550μm
  • Length
    3.1mm