  • CR4860-250
CR4860-250
advertisement
Manufacturer No:
CR4860-250
HK JDW NO:
173-CR4860-250
Package:
Datasheet:
CR4860-250
Description:
TRANSDCR VLTGE 0-250VAC AVRG RMS
Step5Bar-code shipping tag
CR4860-250
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Published
    2014
  • Series
    CR4800
  • Type
    Average RMS AC Voltage Transducer
  • Voltage - Supply
    24VDC
  • Output
    4 ~ 20mA
  • Accuracy
    0.5%
  • Input Range
    0 ~ 250VAC
Hot Sales in Thermal
ISOBLOCK V-4C (250VAC 7VAC0.1%)
ISOBLOCK V-1C (200V 10V0.1%)
ISOBLOCK V-1C (200V 10V0.1%)
ISOBLOCK V-1C (200V 10V0.1%)
ISOBLOCK V-1C (750V 10V0.1%)
ISOBLOCK V-1C (750V 10V0.1%)
ISOBLOCK V-1C (750V 10V0.1%)
ISOBLOCK V-1C (100V 10V0.1%)
ISOBLOCK V-1C (100V 10V0.1%)
ISOBLOCK V-1C (100V 10V0.1%)
ISOBLOCK V-1C (500V 10V0.1%)
ISOBLOCK V-1C (500V 10V0.1%)
ISOBLOCK V-1C (500V 10V0.1%)
ISOBLOCK V-4C (100V 10V0.1%)
ISOBLOCK V-4C (100V 10V0.1%)
ISOBLOCK V-4C (100V 10V0.1%)
ISOBLOCK V-4C (500VAC 7VAC0.1%)
ENTUBE DE-HB (750V5V SEBNC)
ENTUBE DE-HB (750V5V SEBNC)
ENTUBE QE (1500V 10V L-N)
ENTUBE QE (1500V 10V L-N)
ENTUBE QE (1500V 10V L-N)
ENTUBE DE (1500V 10V)
ENTUBE DE (1500V 10V)
ENTUBE DE (1500V 10V)