  • CRA04S0431K50JTD
CRA04S0431K50JTD
advertisement
Manufacturer No:
CRA04S0431K50JTD
HK JDW NO:
873-CRA04S0431K50JTD
Package:
0404 (1010 Metric), Convex
Datasheet:
CRA04S0431K50JTD
Step5Bar-code shipping tag
CRA04S0431K50JTD
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0404 (1010 Metric), Convex
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.039W 1.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Convex
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    650μm
  • Case Code (Metric)
    1010
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Contacts
    4
  • Number of Resistors
    2
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    457.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm