  • CRA04S0839K10JTD
CRA04S0839K10JTD
advertisement
Manufacturer No:
CRA04S0839K10JTD
HK JDW NO:
873-CRA04S0839K10JTD
Package:
0804, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
CRA04S0839K10JTD
Step5Bar-code shipping tag
CRA04S0839K10JTD
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Convex
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    9.1kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Number of Contacts
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    990.6μm
  • Thickness
    350μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Exempt
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%