  • CRA06P0431K30JTA
CRA06P0431K30JTA
advertisement
Manufacturer No:
CRA06P0431K30JTA
HK JDW NO:
873-CRA06P0431K30JTA
Package:
0606, Concave
Datasheet:
CRA06P0431K30JTA
Step5Bar-code shipping tag
CRA06P0431K30JTA
    Select All
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.3kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    2
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1616
  • Case Code (Imperial)
    0606
  • Number of Elements
    1
  • Number of Resistors
    2
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Thickness
    600μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Exempt
  • Package / Case
    0606, Concave
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.063W 1.60mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%