  • CRA12E1022K20JTR
CRA12E1022K20JTR
advertisement
Manufacturer No:
CRA12E1022K20JTR
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CRA12E1022K20JTR
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
CRA12E1022K20JTR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRA12E1022K20JTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    10
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    10
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Packing Method
    TR, Blister, 7 Inch
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Size Code
    2512
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    100mW
  • Network Type
    Bussed
  • Height
    530μm
  • Length
    6.4mm
  • Width
    3.05mm