  • CRBR-3.3-5.0V-KIT
CRBR-3.3-5.0V-KIT
advertisement
Manufacturer No:
CRBR-3.3-5.0V-KIT
Manufacturer:
Crystek Corporation
HK JDW NO:
198-CRBR-3.3-5.0V-KIT
Package:
Datasheet:
Description:
KIT IN-LINE REGULATOR 3.3V/5.0V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRBR-3.3-5.0V-KIT
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RedBox
  • Size / Dimension
    1.250Lx1.250W x 0.590 H 31.75mmx31.75mmx14.99mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    In-Line Regulator
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5.5VDC~6VDC
  • Number of Outputs
    2
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Current - Output
    250mA 250mA
  • Voltage - Output
    3.3VDC 5VDC
  • Display Type
    No Display
  • Height
    14.986mm
  • Length
    31.75mm
  • Width
    31.75mm