  • CRBV55BE-1690-2062
CRBV55BE-1690-2062
advertisement
Manufacturer No:
CRBV55BE-1690-2062
HK JDW NO:
198-CRBV55BE-1690-2062
Step5Bar-code shipping tag
CRBV55BE-1690-2062
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    1.250Lx0.590W 31.75mmx14.99mm
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    2.062GHz
  • Frequency Range
    1690MHz~2062MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    1876MHz
  • Icc Max
    20mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -96
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -22
  • Tuning Voltage (VDC)
    0V~5V
  • Power (dBm)
    5 ±2
  • Pushing (MHz/V)
    6
  • Height
    1.250 31.75mm
  • Length
    31.75mm
  • Width
    14.986mm