  • CRBV55BE-2620-2910
CRBV55BE-2620-2910
advertisement
Manufacturer No:
CRBV55BE-2620-2910
HK JDW NO:
198-CRBV55BE-2620-2910
Step5Bar-code shipping tag
CRBV55BE-2620-2910
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    1.250Lx0.590W 31.75mmx14.99mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    2.91GHz
  • Frequency Range
    2620MHz~2910MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    2765MHz
  • Icc Max
    38mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -100
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    1V~17V
  • Power (dBm)
    2 ±2
  • Pushing (MHz/V)
    4
  • Height
    1.250 31.75mm
  • Length
    31.75mm
  • Width
    14.986mm