  • CRBV55CL-0412-0423
CRBV55CL-0412-0423
advertisement
Manufacturer No:
CRBV55CL-0412-0423
HK JDW NO:
198-CRBV55CL-0412-0423
Step5Bar-code shipping tag
CRBV55CL-0412-0423
  • Size / Dimension
    1.250Lx0.590W 31.75mmx14.99mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    423MHz
  • Frequency Range
    412MHz~423MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    417.5MHz
  • Icc Max
    15mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -109
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -12
  • Tuning Voltage (VDC)
    1.5V~3.5V
  • Power (dBm)
    3 ±3
  • Pushing (MHz/V)
    0.5
  • Height
    1.250 31.75mm
  • Length
    31.75mm
  • Width
    14.986mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C