  • CRBV55CL-0450-0470
CRBV55CL-0450-0470
advertisement
Manufacturer No:
CRBV55CL-0450-0470
Manufacturer:
Crystek Corporation
HK JDW NO:
198-CRBV55CL-0450-0470
Package:
Module Adapter, SMA F (3)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRBV55CL-0450-0470
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Box
  • Package / Case
    Module Adapter, SMA F (3)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2007
  • Series
    CRBV55, RedBox
  • Size / Dimension
    1.250Lx0.590W 31.75mmx14.99mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Current Rating
    25mA
  • Frequency
    470MHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Load Capacitance
    100pF
  • Frequency Range
    450MHz~470MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    460MHz
  • Icc Max
    25mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -110
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    1.5V~3.5V
  • Power (dBm)
    0 ±4
  • Pushing (MHz/V)
    0.5
  • Height
    1.250 31.75mm
  • Length
    31.75mm
  • Width
    14.986mm