  • CRCW06034M42FKTA
CRCW06034M42FKTA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW06034M42FKTA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRCW06034M42FKTA
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CRCW06034M42FKTA
Description:
CRCW Series, Thick Film, 4.42MOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW06034M42FKTA
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.42MOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Case Code (Metric)
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • Length
    1.5494mm