  • CRCW0805120KDHEAP
CRCW0805120KDHEAP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW0805120KDHEAP
HK JDW NO:
873-CRCW0805120KDHEAP
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
CRCW0805120KDHEAP
Step5Bar-code shipping tag
CRCW0805120KDHEAP
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-P
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    120kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Additional Feature
    SEMI-PRECISION, RATED AC VOL(V):150
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    150V
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm