  • CRCW1206102RFKEAHP
CRCW1206102RFKEAHP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW1206102RFKEAHP
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRCW1206102RFKEAHP
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CRCW-HP Series, Thick Film, 102Ohms, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 17470
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRCW1206102RFKEAHP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRCW-HP
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    102Ohms
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Power Rating
    750mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    3.0988mm
  • Width
    1.6002mm