  • CRCW12066M20FKTA
CRCW12066M20FKTA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW12066M20FKTA
HK JDW NO:
873-CRCW12066M20FKTA
Datasheet:
CRCW12066M20FKTA
Description:
CRCW Series, Thick Film, 6.2MOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW12066M20FKTA
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Ratings
    AEC-Q200
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    CRCW
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    6.2MOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V