  • CRGCQ2512F82K
CRGCQ2512F82K
advertisement
Manufacturer No:
CRGCQ2512F82K
HK JDW NO:
792-CRGCQ2512F82K
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
CRGCQ2512F82K
Description:
CRGCQ Series, Thick Film, 82kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 11218
Step5Bar-code shipping tag
CRGCQ2512F82K
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.126W 6.35mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    82kOhm
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm