  • CRGH1206J1K5
CRGH1206J1K5
advertisement
Manufacturer No:
CRGH1206J1K5
HK JDW NO:
792-CRGH1206J1K5
Datasheet:
CRGH1206J1K5
Step5Bar-code shipping tag
CRGH1206J1K5
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 6 days ago)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    CRGH, Neohm
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.5kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    1.55mm
  • Length
    3.0988mm
  • Width
    1.5494mm